Sear Rize Anahtarcı

rize-anahtarciAnahtar, kapı, sandık, çekmece, çanta, dolap gibi kapalı kalması gerekli olan şeylerin kilitlerini açmak için kullanılmakta olan metalden ya da madenden yapılmış aletlere verilen addır. Eskiden ağaçlardan da anahtarlar yapılırmış şimdilerde ise daha çok çelik ve demir gibi malzemeler kullanılıyor. Anahtarlar genelde şekil ve kullanıldıkları yere göre büyük ya da küçük, içi kovan şeklinde boş ve dolu şekilde olabilmektedir. Anahtar açarken üzerinde bulunan dişliler kilit içindeki yerlerine oturarak hareket ettirmek suretiyle kilidi açar ya da kapatır.
Sözlük anlamında ise anahtar genelde açma işlemini yerine getiren araçtır.

Anahtarcılık ise anahtar yapımını üstlenen ve bu konuda ustalıkla anahtar imalatı yapan ve bunun yanı sıra çilingirlik ve de kapalı kalan kapıların kilitlerini açmak için hizmet veren esnaflardır. Anahtarcılık meslek olarak kabul edilmese de aslında emek ve zanaat içeren bir işlem olduğu için meslek olarak kabul görür. Her türlü anahtar artık anahtarcılar da ya da gelişmiş bir kuruluş tarafından geniş kapsamlı olarak fabrikalarda üretilir.

Anahtarcı; bozulmuş olan ve işlemeyen kapı, oto, masa, kasa ve dolap gibi birçok anahtarla çalışan araçların kilitlerini açmayı ve anahtar numunesinin yapısına göre anahtar yapmayı, kilit bakım ve onarım işlerini yapan kişidir. Artık anahtarcılık eskisi kadar elle çok fazla uğraşmadan yapılabiliyor. Özellikle birçok alet anahtar yapımında kullanılıyor.
Rize anahtarcı; size her türlü anahtar çeşidinde yardımcı olarak hizmet verir. Kapı, dolap ya da diğer kilitli kalması gereken birçok yerde kullanılan anahtarları titizlikle ve özenle hazırlayarak hizmetinize sunar. Her türlü anahtar için Rize anahtarcı olarak web sitemiz üzerinden bize ulaşabilir ve hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Seri ve hızlı bir şekilde her türlü anahtar değişiminizi, kilit açma, bakım ya da onarım işlerinizi yerine getiriyoruz.

Rize anahtarcı olarak bize; 0 530 941 45 05 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Bir telefonla size hizmete hazırız. Ayrıca; Yeni orta camii altı Hal Sokak No:3J RİZE iş yeri adresimizden ulaşabilirsiniz. Rize anahtarcı size en iyi, en kaliteli ve en uygun hizmet anlayışıyla hizmeti amaçlar.