Sear Rize Çilingir

cilingirciÇilingirlik uzun senedir bu mesleği icra eden kişilerin daha güvenli ve daha sağlam bir şekilde yerine getirdiği bir meslek dalıdır. Çilingir kelime anlamı itibariyle kilit değiştiren, kapı açan, kapı tamiri yapan kişi olarak adlandırılır. Mesleki eğitimler veya baba mesleği olarak bu işi icra eden kişiler Usta’dan Kalfa’ya babadan oğula geçen bir meslek olarak da zanaat olarak ortaya çıkmıştır. Özelikle kapınıza gelecek olan çilingirlere itibar etmemeniz ve bu nedenle dikkatli olmanız önem taşımaktadır. Bu işi gerçek anlamda meslek edinen ve belli bir iş adresi olan kişilerle bağlantı kurmanız her zaman sağlıklı olacaktır.

Kapalı kalması gerekli olan kapı, çekmece, kasa, dolap gibi birtakım şeylerin kilidini açmak için anahtar gerekli olur. Madenden yapılmış olan bu anahtarlar bazı durumlarda kırılma da kaybolma sonucunda yenilenmesi gerekir. Bu durumlarda mutlaka bir çilingir çağırmak ve kapının tekrar açılmasını sağlamak gereklidir. Ayrıca çilingirler anahtarı değiştirerek kapının açılmasını sağlarlar. Anahtar açmak için gerekli olan bir araçtır; anahtar değişimi üzerindeki dişlere göre yapılmaktadır. Bozulmuş ve işlemeyen kapılar, kasa, dolap gibi birçok anahtarla çalışan araçların kilitlerini açmayı, anahtar yapmayı, kilit bakım ve onarım işlerini yapan çilingirler özellikle bu işi meslek edinmiş kişilerden oluşur.

Rize çilingir olarak uzun yıllardır meslek olarak edinmiş olduğumuz bu işi titizlikle ve kaliteli bir şekilde sizlere sunuyoruz. Her türlü anahtar işinizde ya da çilingir gerekli olduğu zamanlarda bize ulaşarak hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Özellikle kapıda kaldığınız anda bir telefon ederek çilingir hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz; çilingir hizmeti veren ve sürekli açık olan telefonumuz 0530 941 45 05 numaralı telefonumuzdur. Acil durumlarda ya da gerekli olduğu zamanlarda bizleri arayarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca; yeni orta cami altı Hal Sokak No 3J RİZE işyeri adresimizden de bizlere ulaşabilirsiniz. sitemiz üzerinden telefonla ya da adresimize mesaj atarak çilingir hizmetlerimizden faydalanmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Kaliteli güler yüzlü ve en iyi ve en uygun hizmet anlayışıyla hareket eden Rize çilingir daima en kaliteli hizmetle hazırdır.